Syreny jako stworzenia morskie dało się zobaczyć jedynie w filmach. Dlatego też wiele osób zadaje sobie pytanie – syreny legenda czy prawda? Temat dotyczący syren jest jednak bardzo popularny i wzmianki o nich występują w przeróżnych kulturach. Dlatego też ich sprawą zajęli się naukowcy, którzy starali się wyszukać dowody na istnienie tych niezwykłych stworzeń i udowodnić, że faktycznie istnieją bądź istniały w przeszłości.
Syreny prawda czy mit?
Obecnie na świecie pojawiły się nowe dowody mające potwierdzać istnienie syren. Jednym z nich jest między innymi odkrycie przez naukowców szczątków podwodnych stworzeń, które bardzo mocno przypominały w swojej budowie istoty ludzkie. Po tym wydarzeniu rozgorzała jeszcze bardziej zaciekła dyskusja na temat – syreny prawda czy mit. Zdobyto również liczne nagrania głosowe, które sugerowały, iż pod wodą znajdują się również inne stworzenia niż znane nam do tej pory ryby.
Głębiny morza Grenlandzkiego
Najnowszy film dotyczący istnienia syren został wyemitowany na antenie Animal Planet i przedstawiał podróż łodzią podwodną w głębiny Morza Grenlandzkiego. To właśnie na obszarze tego morza, naukowcy znajdujący się w łodzi podwodnej, natrafili na istoty przypominające filmowe syreny. Według filmu jedna z syren podpłynęła nawet do łodzi i dotknęła ręką jej szyby oraz wydała dźwięk, który już wcześniej został zarejestrowany przez innych badaczy. Wszystko to wskazywałoby na to, że syreny to prawda, a nie legenda. Ciężko jednak uznać film wyemitowany w Animal Planet za w pełni wiarygodny, ponieważ nie został on w żaden sposób poparty przez środowiska naukowe.
Dokument o syrenach:
Kolejne dowody
Kolejnym dowodem na to, że syreny to prawda, a nie mit miała być znaleziona ulotka cyrku z XIX wieku z syreną, którą rzekomo można będzie podziwiać w cyrku. Na tym jednak wszystkie dowody się kończą. Jest ich więc niewiele, ale według niektórych mogą być one uznane za naprawdę warte zainteresowania.
Syreny legenda czy prawda opinie
Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie – syreny mit czy legenda? Opinie na temat tego, czy syreny to legenda, czy prawda są nadal bardzo podzielone. Niektóre osoby po obejrzeniu filmu wyemitowanego przez Animal Planet stwierdziły, że syreny faktycznie istnieją, a dla innych film ten był zwykłą bajką, która miała na celu tylko i wyłącznie przyciągnąć widzów przed telewizor (film ten pobił rekord oglądalności na Animal Planet). Zarejestrowane odgłosy, szczątki czy ulotka cyrkowa również nie są 100% dowodami w sprawie istnienia syren z tego względu, że żadne poważne instytucje badawcze nie potwierdziły tego, że faktycznie są to dowody wskazujące na istnienie syren. Póki co więc kwestia ta pozostaje w pełni otwarta i prawdopodobnie jeszcze przez bardzo długi czas, syreny będzie można podziwiać jedynie na ekranie telewizora. Być może jednak kiedyś stworzenia te istniały, ponieważ podczas ewolucji człowieka bardzo możliwe jest, że niektóre istoty wybrały tereny morskie i to właśnie do życia w nich się przystosowały.
Czy syreny faktycznie istnieją? Wielu naukowców w XIX wieku uważało za mit istnienie olbrzymich głowonogów – tu: kałamarnic olbrzymich. Dopóki przedstawicielki tego gatunku nie udało się faktycznie złowić. Zarówno rząd USA jak i instytucje rządowe tego kraju ukrywają wiele rzeczy, a nierzadko okłamują zarówno społeczeństwo własnego kraju jak i inne kraje na temat różnych rzeczy. Choćby tzw.: Strefa 51. Jeśli chodzi o syreny to wcale w ich istnienie nie wątpię. Choćby z tego powodu, że i sam miałem w swej młodości takie spotkanie (było to około 1978 roku, w okolicach Mrzeżyna nad Bałtykiem). Z tego spotkania wiele szczegółów zapamiętałem. Między innymi to, że ich ogon to nic innego jak przedłużony faktyczny (tu: szczątkowy u ludzi) ogon. A ilustracje przedstawiające syrenę z podkurczonym w kształcie błyskawicy ogonem można i nawet trzeba uznać z całkowicie błędne. Drugi ważny szczegół, to iż ich dłonie pomiędzy drugim a piątym palcem posiadają błonę pławną. Między kciukiem a drugim palcem tej błony niestety nie ma. Po trzecie, i to chyba najważniejsze: potrafią oddychać zarówno powietrzem atmosferycznym jak też pod wodą. Gdyż posiadają skrzela. Których wlot znajduje się w okolicach szyi. A wylot po obu bokach ciała w okolicy bioder. Co na podobieństwo silników samolotów. Nie mam pojęcia dlaczego właśnie tak. Prócz tego jest wiele innych szczegółów, jak choćby płetwy boczne poniżej bioder to nic innego jak przekształcone kończyny dolne. W internecie znajduje się szkic bardzo wiernie oddający ten opis.