15 lutego 2013 roku przeleciała obok Ziemi jedynie w odległości 27 tysięcy kilometrów asteroida 2012 DA14. Tego samego dnia w Rosji w okolicach Czelabińska miał miejsce zagadkowy upadek meteorytu o średnicy około 17 metrów, który spowodował straty idące w miliardy dolarów i którego efektem było rannych prawie tysiąc osób! Czy to wszystko zapowiedź przyszłych wydarzeń, jakie mogą mieć miejsce w nie tak długim czasie? Czy meteoryty spadające na Ziemię mogą spowodować zagładę współczesnej cywilizacji tak samo jak wtedy, gdy spowodowały wymarcie dinozaurów?
Zagrożenie 2012 DA14
Wokół naszej planety i w całym naszym systemie słonecznym bezustannie krążą różne obiekty okołoziemskie. Tam samo jest z asteroidą 2012 DA14, która została odkryta ponad rok temu, 12 lutego 2012 roku w hiszpańskim obserwatorium astronomicznym. Już wtedy sprawa wzbudziła niepokój, ponieważ według obliczeń obiekt ten miał minąć naszą planetę w odległości mniejszej niż odległość księżyca. Naukowcy wskazują, ta sama asteroida będzie mijała ziemię jeszcze ponad sto razy, jednocześnie dając minimalne szanse na katastrofę. To jednak podsyciło zainteresowanie zagrożeniem, jakie czeka na nas ze strony kosmosu – wizja Ziemi niszczonej przez meteoryty wcale nie jest mało prawdopodobna!
Naukowcy i NASA publikują listę
W związku z niepokojami NASA przedstawiła listę, na której znalazły się wszystkie obecnie nam znane obiekty pozaziemskie, które mają szanse na zderzenie z ziemią. Niestety, nie jest ich mało, a wiadomo, że jeszcze nie wszystkie z nich zostały odkryte.
Wśród tych, które stanowią niebezpieczeństwo dla ludzkości, znajduje się między innymi asteroida 2011 AG5. To one może zagrozić Ziemi w roku 2040. Obiekt ten ma szanse na zderzenie z planetą, jego dokładnej orbity jeszcze nie poznano i naukowcy nie mają co do tego stuprocentowej pewności. Również na liście zagrożeń znalazła się planetoida „Apophis”, którą odkryto w 2004 roku. Wtedy jej szanse na zderzenie z Ziemią podawano jako 1:300. Zagrożenie przewidywane jest na 2036 rok.
Zdarzenia z przeszłości
To, że prawdopodobieństwo zderzenia obiektów kosmicznych z Ziemią, wcale nie jest takie minimalne, dają nam ślady przeszłości. Wystarczy wspomnieć tylko o meksykańskim kraterze Chicxulub czy ukraińskim Bołtysz. Naukowcy często wiążą katastrofy opisywane w starożytnych tekstach z uderzeniami meteorytów. Możliwe, że takie wydarzenia dotyczyły zatopienia Atlantydy lub wielkiego biblijnego Potopu. Całkiem niedawno, bo w roku 1908, miała miejsce tajemnicza katastrofa nad rzeką Podkamienna Tunguska, której efektem była eksplozja (lub też kilka eksplozji) łamiąca u podstaw ogromne połacie drzew w tajdze – jednocześnie nie pozostał po niej żaden krater. W 2007 roku z kolei w Carancas w Peru miał miejsce upadek meteorytu, który pozostawił po sobie 4,5-metrowy krater.
Dzisiaj mimo rozwiniętej astronomii i licznych programów monitorujących ruch pozaziemski nadal nie jesteśmy w stu procentach przewidzieć zagrożeń czyhających na nas w kosmosie, a jak widać, mogą one mieć katastrofalny wpływ na całą ludzkość.
Wszyscy obawiają się ataku ze strony Kosmosu. Po meteorach, które spadły na Rosję pojawiły się obawy co będzie dalej? Świat i jego losy są zagadką dla wielu, dlatego warto przeczytać o losach świata na stronie http://www.pr-controlled.com/index.php