Jasnowidzenie to pozazmysłowe postrzeganie rzeczywistości, które umożliwia wgląd do przyszłości, przeszłość, a także obserwację teraźniejszych zdarzeń, przedmiotów i osób znajdujących się w innym miejscu.
Jest to niezwykle fascynująca i pożądana przez wielu zdolność, a niestety przez długi czas sądzono, że zarezerwowana tylko dla wybrańców. Jednak prawda jest taka, że każdy może zostać jasnowidzem, ale wymaga to ćwiczeń i samozaparcia, bo wcale nie jest takie łatwe. Oczywiście rodzą się ludzie, którzy już na dzień dobry zostali obdarzeni tą wyjątkową wrażliwością pozazmysłową, tak zwanym szóstym zmysłem pozwalającym im w sposób niemalże naturalny wychwytywać informacje z pola morfogenetycznego. Reszta musi się po prostu tego nauczyć!
Jak działa jasnowidzenie?
Wszystko, co istnieje, posiada swojego rodzaju ślad energetyczny, który jest niczym innym jak informacją. Nasze podstawowe zmysły nie są w stanie odczytać tych informacji, jednak tzw. intuicja jak najbardziej może to zrobić! A osoby posiadające doskonale rozwinięty szósty zmysł, który służy właśnie do postrzegania tego typu informacji energetycznych, nazywane są z reguły jasnowidzami.
Ze zdolnościami jasnowidzenia jest podobnie jak z wszystkimi innymi, czyli każdy potrafi w jakiś sposób je opanować, ale od naszych indywidualnych predyspozycji zależy, w jakim stopniu tego dokonamy. Wielu z nas już dzisiaj posiada na tyle rozwiniętą intuicję, że w razie zagrożenia potrafimy wychwycić ostrzeżenia, które napływają do naszej świadomości nie wiadomo skąd. Wszystkie te przeczucia i wrażenia to niejako forma jasnowidzenia, tylko po prostu większość ludzie nie rozpatruje tych zjawisk w tego typu paranormalnych kategoriach.
Co pobudza dar jasnowidzenia?
Oczywiście, żeby móc korzystać ze swojego szóstego zmysłu w sposób o wiele bardziej wydajny, należy go odpowiednio wyćwiczyć. Wiele osób może jednak nie wiedzieć co ćwiczyć, a jak nawet wiedzą, to nie do końca rozumieją, dlaczego właśnie to wymaga pracy. Oto kilka wskazówek i ćwiczeń pobudzających szósty zmysł oraz wyjaśnienie, dlaczego są one ważne.
Medytacja a jasnowidzenie
Niektórzy mogą zadawać sobie pytanie, co medytacja ma wspólnego z jasnowidzeniem. A jak się okazuje bardzo dużo. W medytacji chodzi głównie o to, by zapanować nad swoimi myślami i stać się ich świadomym obserwatorem, a tym samym zdobyć umiejętność ich wyciszania. Wyciszenie swoich własnych myśli, tego chaotycznego zbitka krążących po głowie słów, a po ciele emocji nimi wywoływanych, jest niezbędna, by móc odebrać informacje z pola morfogenetycznego.
Jeśli nie nauczymy się świadomego obserwowania naszych myśli i wyłapywania tych krótkich przerw pomiędzy nimi, nie uda nam się dotrzeć do informacji pozazmysłowych. Jasnowidzenie odbywa się bowiem właśnie w trakcie tych pauz myślowych, które pojawiają się w naszej głowie. Te krótkie przerwy, jeśli tylko na to pozwolimy, mogą wypełnić się wszelkiego rodzaju informacjami, niedostępnymi dla naszych pozostałych pięciu zmysłów.
Techniki oddechowe jako poszerzenie szóstego zmysłu
Podobną rolę jak medytacja spełniają techniki oddechowe, które pozwalają wyłączyć nasz umysł świadomy, a tym samym otworzyć nas na informacje płynące z umysłu podświadomego, który de facto umożliwia czerpanie informacji w sposób pozazmysłowy (psychotroniczny).
Czasami wystarczy nawet sama obserwacja oddechu. Takie skupienie na oddychaniu pozwala skutecznie wyciszyć nasze myśli i otworzyć się na naszą wewnętrzna przestrzeń wypełnioną ciszą. Kiedy to osiągniemy, otwieramy się na pole morfogenetyczne.
Jasnowidzenie – ćwiczenia praktyczne
Kiedy już nauczymy się wyciszać i otwierać na szósty zmysł, możemy przystąpić do prostych ćwiczeń praktycznych. Najprostszym ćwiczeniem na jasnowidzenie jest chowanie do kopert różnych zdjęć, ich potasowanie i zgadywanie, jakie zdjęcie znajduje się w danej kopercie.
Zdjęcia można również zastąpić kartkami z napisanymi na nich słowami. Najlepiej, jeśli ktoś inny wymyśli i powpisuje słowa.
Innym przydatnym ćwiczeniem jest wizualizacja. W ten sposób pobudzamy nasze wewnętrzne oko, dzięki czemu obrazy, jakie widzimy wewnątrz głowy, mogą stawać się coraz wyraźniejsze. Wizualizację można ćwiczyć poprzez bardzo dokładne wyobrażanie sobie jakiegoś przedmiotu np. jabłka.
W wyobraźni należy zobaczyć jak najwięcej szczegółów, można nawet wyobrazić sobie jego zapach, smak, fakturę oraz odgłos np. towarzyszący ugryzieniu jabłka. Takie ćwiczenia nie tylko pobudzają samą wyobraźnię, ale również wrażliwość na odbieranie bodźców pozazmysłowych.
Jak jasnowidzenie wygląda w praktyce?
Jasnowidzenie wyobrażamy sobie zazwyczaj jako przesuwające się przed naszymi oczami wizje. Jednak nie zawsze tak to wygląda. Jasnowidzenie to najczęściej przebłyski myśli i przeczuć oraz skojarzeń.
Zadając jasnowidzowi pytanie, np. gdzie znajduje się dany przedmiot, może on odczuć, że znajduje się on w miejscu, gdzie jest ciepło, ale nie ma dostępu do światła i schowany jest w czymś zrobionym przez człowieka.
Bardzo często właśnie tak wygląda jasnowidzenie. Czyli jest to zbiór szybkich przebłysków myśli i skojarzeń obejmujących różne wrażenia zmysłowe. Mogą to być oczywiście prawdziwe obrazy np. przebłysk w postaci obrazu starej komody stojącej w rogu jakiegoś pokoju. Co istotne przy jasnowidzeniu nie wolno ignorować żadnych informacji, a te, które pojawią się jako pierwsze, są najczęściej najbardziej wiarygodne, nawet jeśli wydają się z początku absurdalne.
Ważne jest, by zatrzymać informacje w takim stanie, w jakim je otrzymaliśmy, bez interpretacji umysłu, który jak już je podchwyci, to najpewniej zacznie wymyślać do wizji ciągi przyczynowo skutkowe, które mogą ją zafałszować. Zawsze przy jasnowidzeniu pozwalajmy sobie na czucie wizji, nie myślenie i analizowanie. Wtedy będziemy mieć pewność, że informacje pozyskane tą drogą są jak najbardziej wiarygodne.